KURUMSAL

HAKKIMIZDA

 

Odina, insan ilişkilerine her şeyden daha çok önem verildiği, dedikodu, ikiyüzlülük ve ayrımcılığın olmadığı, çalışanların ve iş ortaklarının dünya görüşleri ya da tercihleri sebebiyle yargılanmadığı, fikir sunup tartışmak yerine koltuğunu korumanın daha doğru olduğuna inanan sözde yöneticilerin olmadığı bir çalışma ortamını hayata geçirmek üzere kurulmuştur.

Odina her kurumsal firma gibi kar amaçlıdır ancak iyi ilişkiler ve sağlam dostlukların en değerli hazine olduğuna inanır. Son zamanlarda iş dünyasında sıklıkla kullanılan profesyonellik kavramının gerçek anlamından uzaklaşarak, acımasızlık, günü kurtarmak ve ne şekilde olursa olsun ayakta kalmak gibi algılanmaya başladığı görülmektedir. İş hayatında duygusallığa yer yoktur, bu şirketler için kesinlikle doğrudur ancak içinde insanın olduğu her oluşumda duyguların olmadığını söylemek yanlış olur. Odina iş hayatında duygusallık faktörünü minimuma indirgemek ve her şeyden önemlisi verilen sözlerin unutulmasını önlemek için iş ilişkilerini, her iki tarafında haklarını savunan, yazılı sözleşmeler aracılığı ile güvence altına alır, Odina’nın profesyonellik anlayışı budur.    

 

MİSYON

 

Dil, din, ırk, bölge ayrımı gözetmeksizin, gerçek ya da tüzel kişiler ile karşılıklı kazan kazan felsefesi öncülüğünde iş birliği yapan; teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, eleştirmenin ve eleştirilmenin faydalı olduğuna inanan, değişimden korkmayan ve her alanda tabuların yıkılmasından yana olan bir anlayışı benimseyerek, ticari ahlak kuralları çerçevesinde faaliyet göstermektir.

 

VİZYON

 

İşe bakış açısı ve yönetim anlayışına getirdiği yenilikçi yaklaşımlar ile faaliyette bulunduğu ticari her alanda rekabet yaratıp, takip eden değil takip edilen, ihtiyaç gideren değil ihtiyaç yaratan, güvenilir, fikrine önem verilen bir ticari kuruluş olarak sektörde marka haline gelmek ve bu konumunu sürdürebilir kılmaktır.

 

MARKALARIMIZ

 

Odina, 2013 yılından beri dünyanın en iyi sandalet markalarından biri olan Teva'nın Türkiye distribütörüdür. www.teva.com

 

Teva, 1984 yılında Büyük Kanyon’da genç bir nehir rehberi olan Mark Thatcher tarafından kurulmuştur. Kurulduktan bir yıl sonra, bugün NewYork borsasında işlem gören, yıllık satış hacmi 1,4 milyar doları bulan ve bünyesinde Ugg gibi dünyaca ünlü markaları barından Deckers Outdoor Corporation tarafından satın alınmıştır.

 

1986 yılı itibariyle koleksiyonuna yeni renkler ekleyen Teva, kendisiyle özdeşleşen kalın şeritli kumaşları ürünlerinde kullanmaya başlamış ve çok ünlü bir designer olan Nadine Marchal ile çalışmaya başlamıştır.

 

1988 yılına gelindiğinde tüketicisinden gelen taleplere kulak vererek ‘’universal strapping system’’ adını verdiği patentli özel kordon yapısını bularak dünyadaki ilk spor sandaletin yaratıcısı olmuştur.

 

1990 Yılında sandalet kategorisinin ötesine geçerek ilk ayakkabısını üretmiştir.

 

1991 yılına gelindiğinde Teva markalı spor sandaletlerin Amerika’daki satış hacmi bir milyon çifti aşmıştır.

 

1992 senesinde bütün ülke çapında popülerliği artan marka Footwear News tarafında yılın şirketi seçilmiştir.

 

1998’de ıslak zeminlerde mükemmel tutunma sağlamak amacıyla Spider Rubber ismini verdiği özel kauçuk tabanı üretmiştir.

 

2001 Yılına gelindiğinde Teva Mountain Games isimli organizasyonların startını vererek bu organizasyonun ana sponsoru olmuştur.

 

2009 yılı, Teva’nın aqua grubundaki ilk spor ayakkabısı olan Gnar’ı tüketicisi ile buluşturduğu yıl olmuştur.

 

2011’de Aqua grubunda Gnar ile başlayan yolculuk Garnoksi ismini verdiği yeni modeli ile devam etmiştir. Aynı yıl eski bir profesyonel bisikletçi olan Jeff Lenosky’ın işbirliği ile mountain bike kategorisinde de modeller üretmeye başlamıştır.

 

2014 sezonu ile birlikte marka, outdoor mirasını muhafaza ederek, yeni originals koleksiyonu ile lifestyle kategorisinde de etkinliğini arttırmıştır.